• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Робоча комісія рекомендує направити залишки коштів громадського бюджету на проект, який стосується кожного мікрорайону

Яким чином використати залишки коштів громадського бюджету після оголошення проектів-переможців?

Цьому питанню було присвячене зібрання робочої комісії з впровадження та функціювання громадського бюджету, яке пройшло 16 жовтня. Провела нараду голова комісії, заступник міського голови Юлія Дойнова.

Нагадаємо, що відповідно до рішення сесії міської ради обсяг фінансування загальноміських проектів у 2019 році мав скласти 443,0 тис.грн. У ході голосування сума двох проектів-переможців склала 442,0 тис.грн, тобто виник залишок - 1,0 тис.грн; відповідно обсяг фінансування локальних проектів був запланований в сумі 1 млн. 32 тис.грн, сума ж 14 проектів-переможців склала - 920,843 грн, і залишок — 111 157 грн. Усього ж залишок коштів склав 112 157 грн. На попередньому засіданні члени робочої групи, автори проектів запропонували обрахувати різні варіанти його використання, винести на обговорення та прийняти спільне рішення.

До відома присутніх заступник міського голови Юлія Дойнова розповіла про суми, які потрібно додатково виділяти з міського бюджету на реалізацію проектів, які за голосуванням мають наступний рейтинг за проектами-переможцями, умовні “другі” та “треті” місця. Коментуючи пропозицію члени робочої групи наголосили, що враховуючи і цікавість, і актуальність проектів необхідно ініціювати на наступний рік громадського бюджету збільшення його об’єму фінансування, адже 1,5 млн. грн занадто вже мала сума, яка не змінювалася три роки.

Обговорили також варіант перерозподілити залишок коштів у сумі 112 157 грн на загальноміський проект, впровадження якого матиме позитивний вплив для усіх мешканців мікрорайонів міста. Згідно Положення про громадський бюджет «Кількість проектів-переможців обмежується обсягом бюджетних асигнувань, передбачених у міському бюджеті на бюджетний рік для фінансування проектів за рахунок коштів бюджету участі з урахуванням його розподілу між загальноміськими та локальними проектами. Якщо за результатами визначення переможців серед загальноміських або локальних проектів утворився залишок коштів, робоча комісія може прийняти рішення про його перерозподіл між цими видами проектів, або між мікрорайонами у межах загального обсягу бюджету участі, встановленого на відповідний період».

Наступним проектом за рейтингом голосування став № 42 «Нанесення сигнальних знаків на хірургічний корпус» (автор Єгоров Дмитро), вартістю 40,0 тис.грн. Оскільки ця сума значно менша від залишку і нового залишку коштів не вистачить на реалізацію наступного проекту за рейтингом, автор не був проти аби направити ці кошти на реалізацію наступного загальноміського проекту. Це проект № 26 «Комфортне перебування у центрах громадських ініціатив» (автор Зубко Олена), вартістю 115 500 грн. Цей проект стосується кожного мікрорайону, адже до Центрів громадських ініціатив звертається майже кожний мешканець міста, і забезпечення комфортного перебування як спеціалістів центру, так і відвідувачів буде завдяки встановленню кондиціонерів у кожному центрі. Тож автор згодився відредагувати бюджет проекту, щоб зменшити його вартість на 3 343 грн. до суми залишку 112 157 грн, і який буде реалізований в рамках коштів громадського бюджету.

Крім цих проектів найбільшу кількість голосів зібрало два загальноміські проекти - №46 “Місту — чистий басейн” та №47 “Оновлений спортмайданчик для улюбленої команди” (автор - Віктор Кальчев). Як відзначили члени комісії, ці проекти стосуються значної кількості дітей і дорослих міста, які відвідують Міський палац спорту. Тому за рекомендацією комісії було запропоновано звернутися до депутатів міської ради на 2019 рік включити ці проекти на суму 107 697 грн до програм розпорядників коштів для реалізації в межах своїх програм. Усі рекомендації робочої комісії будуть передані на розгляд депутатів міської ради для прийняття остаточного рішення.