• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Відкриття комунікативного центру для соціально незахищених громадян Брав участь

Доданий
08.11.2016
Номер
657
Соціальний захист

Створення в Бердянську комунікативного центру для надання соціально незахищеним мешканцям міста, а також ВПО можливостей і послуг: комп'ютерне навчання; надання психологічної та правової допомоги, проведення тренінгів; користування інформаційними ресурсами, випуск інформаційного видання; фінансове та податкове консультування; проведення майстер-класів; проведення офіційних та неформальних заходів.

Автор проекту
Наталія
«ГО "ОВП "БАЛТО"»
Наталія Шилова
Бюджет
156 930 грн
Розрахунок бюджету
Район
Скловолокно

Опис

Проблема

Проведені фахівцями організації соціальні дослідження виявили основні проблеми серед малозабезпечених жителів міста і ВПЛ:
1. Поряд з матеріальними, актуальними є питання психологічної та юридичної допомоги, а також інформаційної підтримки.
2. Гостра потреба в оволодінні комп'ютерною технікою та вільному доступі до інтернет-ресурсів на безоплатній основі інвалідів, пенсіонерів, дітей з багатодітних сімей, студентів, а також малозабезпечених громадян.
3. Відсутність умов і можливостей для розвитку творчих здібностей і придбання різних навичок рукоділля, що могло б сприяти самореалізації особистості, в т.ч. відкриття власної справи. .
4. Задоволення життєво важливих потреби ВПЛ, головним чином, літніх людей, інвалідів, просто самотніх людей, в спілкуванні.

Мета проекту

Створення в Бердянську комунікативного центру для надання соціально незахищеним мешканцям міста, а також ВПО можливостей і послуг: комп'ютерне навчання; надання психологічної та правової допомоги, проведення тренінгів; користування інформаційними ресурсами, випуск інформаційного видання; фінансове та податкове консультування; проведення майстер-класів; проведення офіційних та неформальних заходів

Бенефіціари проекту

Малозабезпечені і соціально незахищені категорії, ВПО, молодь (студенти), діти багатодітних сімей, пенсіонери

План реалізації

Покроковий план.
1. Передати приміщення, розташоване за адресою вул. Північна, 13 в оперативне управління КУ "Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів" Бердянської міської ради.
2.Укласти договір про співпрацю між КУ "Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів" Бердянської міської ради та громадською організацією "Обєднання вимушених переселенців "БАЛТО" (далі ГО "ОВП "БАЛТО"), в рамках якого надати вбудоване приміщення площею 90,8 кв.м за адресою вул.Північна, 13 у користування ГО "ОВП "БАЛТО" для забезпечення функціонування Центру.
3. У невживаному зараз приміщенні передбачається зробити косметичний ремонт і підготувати його до роботи за рахунок міського бюджету.
4. Проводити постійну роботу з навчання, консультування, майстер-класами, видачі гуманітарної допомоги і т.д. силами волонтерів ГО "ОВП "БАЛТО" з залученням інших громадських організацій (за згодою останніх).
5. Залучати гранти для реалізації проектів в рамках поставлених завдань.

Оцінка результату впровадження

Основним очікуваним результатом проекту є підготовка людей до швидкого реагування і адаптації до змін соціального середовища як в даний момент часу, так і в довгостроковій перспективі. Психологічно, юридично та інформаційно підготовлена людина є більш захищеним в будь-якій складній життєвій ситуації. Наявність певних практичних і творчих навичок істотно полегшить вирішення проблем, пов'язаних із самореалізацією, а також може стати важливим матеріальним підмогою на все життя.

Ризики

После реализации проекта ожидается
1. Можливість повернення волонтерів Центру з числа ВПО на колишнє місце проживання або переїзд в інше місце проживання.
Метод запобігання даного ризику: залучення до роботи персоналу з числа місцевих жителів або підготовка дублера з числа ВПО.
2. Розширення структури Центру, потреба в розробці нових напрямків діяльності Центру.
Метод запобігання даного ризику: підготовка резерву в т.ч. із нових напрямків діяльності. Участь в грантах з метою отримання додаткових джерел фінансування.
3. Відмова партнерів від виконання договірних зобов'язань.
Метод запобігання даного ризику: пошук нових партнерів.
4. Відсутність заробітної плати в разі розширення персоналу.
Метод запобігання даного ризику: організація комерційної діяльності Організації на неприбутковій основі.
5. Збільшення числа споживачів послуг Центру, що потребують розширення використовуваної площі.
Метод запобігання даного ризику: оренда додаткових площ.