• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

ВХІДнаСХІД. Культурна мапа Бердянська і етнічна мапа Приазов’я Брав участь

Доданий
14.11.2016
Номер
700
Культура

Проект реалізуватиметься Науково-дослідним інститутом Історичної урбаністики (Бердянськ) (http://ri-urbanhistory.org.ua/) та агенцією АртПоле (Київ) (http://www.artpole.org/) та включатиме три взаємодоповнюючі складові: культурна мапа Бердянська; етнічна мапа Приазов’я; фестиваль до Дня міста. Місія проекту - формування нового іміджу Бердянська як важливого культурного центру регіону.

Автор проєкту
Юлія
«Науково-дослідний інститут історичної урбаністики та Агенція АртПоле»
Юлія Королевська
Бюджет
369 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

Минуле завжди репрезентоване в сучасному, і наше сприйняття його залежить від наших знань про минуле. Тож нагальною проблемою є як пошук нових форм систематизації, подання та популяризації знань про історію та культуру Бердянська, так і збагачення, урізноманітнення сучасного культурного життя міста, зокрема, проведення фестивалів та концертів, формуванняобразів-маркерів, що позначали би Бердянськ на карті України й давали уявлення про місто за її кордонами.

Мета проекту

Виписування нового іміджу європейського українського міста — принципове завдання культурно-просвітницьких акцій агенції АртПоле та Науково-дослідного інституту Історичної урбаністики. Важливим є те, що коли цей образ європейського українського Бердянська укорінюється в людській свідомості, він стає частиною сформованої в ній картини світу, що впливає на вчинки та вибір, тобто стає реальністю. В цьому контексті надзвичайно важливо базуватись на тезі про поліетнічність, а то й мультиетнічність «міського простору» Бердянська, яка вже давно стала хрестоматійною і застосовується чи не всіма дослідниками, журналістами та політтехнологами. Виклики сьогодення змушують подивитись на цю тезу під іншим кутом. Бердянськ, маючи тривалий досвід співіснування різних етнічних спільнот, може стати платформою для затвердження принципу толерантності в регіоні, а його новий образ приваблюватиме відвідувачів з інших міст. Цьому ж має сприяти «Культурна мапа Бердянська».

Бенефіціари проекту

Проект має широку аудиторію — це жителі Бердянська різних соціальних та вікових категорій, студенти, переселенці, туристи з різних міст України та інших країн.

План реалізації

Лютий-серпень 2017 р. Дослідження, що охопить 8 сіл, складатиметься з 4 експедицій. В результаті отримаємо тексти-описи українською, російською, англійською, які можуть представити Приазов’я циклом матеріалів в «Українській Правді. Життя», на Радіо Свобода, інтернет-платформі «Українер» та ін.
Лютий-грудень 2017 р. Розробка текстового та візуального наповнення різнопланової і багатошарової інтерактивної «Культурної мапи Бердянська». Розміщення карти на інтернет-ресурсах, її перманентне оновлення та доповнення.
Вересень 2017 р. Представлення в Бердянську виставки, у яку увійдуть результати роботи над розширенням Культурної карти, а також матеріали, зібрані під час експедицій. Етнічний фестиваль до Дня міста. Презентація нових напрямків «Культурної мапи Бердянська».
Жовтень-грудень 2017 р. Показ виставки по великих містах України та за кордоном(Київ, Львів, Харків, Одеса, Варшава та ін.).

Оцінка результату впровадження

Підвищення якості інформаційних матеріалів про історію і сучасність, етнографічне різноманіттяБердянська і регіону, сучасне культурне життя.
Збільшення кількості згадувань про Бердянськ в загальноукраїнських медіа.
Покращення іміджу Бердянська на загальноукраїнському та міжнародному рівні.
Підвищення туристичної відвідуваності Бердянська, зокрема, за рахунок гостей з інших регіонів України і іноземних гостей.

Ризики

Нестабільна ситуація в регіоні, що може зашкодити здійсненню заходів, запланованих проектом, зокрема, частині експедицій.

Співфінансування проекту

1,9 млн грн.— агенція «АртПоле» та їх партнери, науково-дослідний інститут Історичної урбаністики.