• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Народна пісня – духовний скарб болгар Приазов’я Брав участь

Доданий
15.11.2016
Номер
748
Культура

Видання книги болгарських пісень з диском у додатку «Болгарские народные песни исполнительницы Е.В.Венцевой»; 1935р.н., с. Трояни Бердянського району. Реалізація проекту: запис 60-ти болгарських народних пісень у виконанні Є.В.Вєнцевої на відео, перенесення текстів пісень з диску на папір та запис нот з диску на папір.

Автор проекту
Люмила
«Бердянське болгарське товариство з вивчення національно-культурної спадщини болгар Приазов’я ім. Мішо Хаджийського на базі Бердянського краєзнавчого музею»
Люмила Ноздріна
Бюджет
31 600 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

Бердянськ – поліетнічне місто. Для його культурного розвитку необхідним і надзвичайно актуальним є збереження та примноження культурного надбання місцевих національних громад. Болгарська діаспора - одна з найбільших національно-культурних громад Бердянського краю, тому збереження її духовної спадщини є вкрай важливим для населення Приазов’я.
Пісенний фольклор – один з «найвразливіших» серед культурного надбання болгарського народу: з часом зникають його носії, зразки унікальної аутентичної болгарської пісні. На сьогодні важливо встигнути записати пісенний скарб болгарського фольклору рідного краю, зберегти його для наступних поколінь.

Мета проекту

Збереження пісенного фольклору болгар Приазов’я – джерела вивчення історії, традиційної культури , звичаїв і традицій болгарського народу.

План реалізації

1. Етнографічні експедиції (8) до с.Трояни Бердянського району з метою запису болгарських народних пісень у виконанні Є.В.Вєнцевої на відео.
2. Перенесення текстів пісень з диску на папір.
3.Запис нот пісень з диску на папір.
3.Запис пісень на диски до кожного з примірників видання.
4 Видання книги.

Оцінка результату впровадження

Книга ««Болгарские народные песни исполнительницы Е.В.Венцевой» необхідний для національного виховання молоді, вивчення болгарської культури та мови у школах Бердянського, Приморського районів та, загалом, Запорізького краю з його численною болгарською діаспорою. Видання допоможе наступним поколінням зберегти память про своє минуле, пізнаючи його зі зразків унікального болгарського фольклору.

Ризики

Головний ризик – зникнення вагомого культурного надбання болгар Приазов’я - пісенного болгарського фольклору, які зберігає народна пам’ять.

Співфінансування проекту

Відсутнє